Dlaczego zlecanie pozycjonowania agencjom SEO jest lepsze od pozycjonowania samodzielnego?

Pozycjonowanie stron internetowych oraz podnoszenie witryny w wynikach wyszukiwania jest niezwykle popularną czynnością. Obecnie każdy właściciel witryny zdaje sobie sprawę, że aby zaistnieć w Google, należy pozycjonować swoją stronę. Gdy jednak rozpoczynamy cały proces, bardzo często zadajemy sobie pytanie, czy pozycjonować witrynę sadzenie np. na podstawie tutoriali, poradników i własnej wiedzy czy może zlecić pozycjonowanie agencjom seo. W tym tekście odpowiadamy na to pytanie oraz podpowiadamy, na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę, podejmując taką decyzję.

Bezpieczeństwo

Pierwszym powodem, dla którego warto zlecać pozycjonowanie stron internetowych agencji seo i specjalistom jest bezpieczeństwo całego procesu. Pozycjonowanie nie jest proste, a często dotyczy newralgicznych części naszej witryny. Jeśli chcemy mieć zatem pewność, że jej nie uszkodzimy, warto zlecić to zadanie właśnie agencji seo. Samodzielne manipulacje mogą zakończyć się uszkodzeniem własnej witryny internetowej, zdeoptymalizowaniem jej czy wręcz obniżeniem obecnej pozycji w rankingu Google. W niektórych przypadkach wykonując skrajnie nieodpowiednio pewne czynności możemy również narazić się na kary lub nałożenie filtrów przez wyszukiwarkę Google, a nawet usunięcie witryny z rankingu Google. Działaniem takim może być np. nieświadome umieszczanie zbyt dużej ilości fraz i słów kluczowych, co dla Google będzie jawną próbą oszustwa. Agencja seo lub specjaliści dokładnie znają wytyczne Google oraz praktyki, jakie można stosować. Wszystkie ich działania będą z pewnością przemyślane i wykonywane przez osoby kompetentne.

Skuteczność i efektywność pozycjonowania

Drugim i najważniejszym powodem, dla którego warto wybrać opcje pozycjonowania z agencją seo jest skuteczność działań i efektywność. Z pewnością zlecając prace przy naszej witrynie profesjonalistom, możemy liczyć na dużo lepszy efekt, niż pozycjonując ją samodzielnie. Agencje zatrudniają wielu specjalistów. Są oni kompetentni, posiadają szeroką wiedzę na ten temat oraz są na bieżąco ze wszystkimi trendami czy nowinkami związanymi z SEO. Agencja SEO może również w razie potrzeby skierować inne osoby do pracy przy naszej witrynie i ma dużo większe możliwości pozycjonowania od nas. Agencje SEO posiadają wiele narzędzi — często autorskich czy bardzo drogich, z których nie moglibyśmy skorzystać samodzielnie. Posiada też wiedzę i doświadczenie, gdyż pozycjonuje wiele witryn i wie jakie kroki podjąć. Działając samodzielnie metodą prób i błędów, pozycjonowanie takie nie byłoby skuteczne.

Zlecając pozycjonowanie witryny agencji seo, możemy liczyć też na efektywność ich działań. Oznacza to, że dużo korzystniej będzie dla nas zarobić pewną sumę pieniędzy i przekazać ją na pozycjonowanie witryny niż w tym czasie samemu pozycjonować stronę. W porównaniu tych dwóch podejść do pozycjonowania z pewnością okaże się, że agencja seo zrobiła to lepiej i uzyskała więcej korzyści. Dzieje się tak ze względu na to, iż agencje seo mają zoptymalizowany proces pracy, posiadają dużo więcej narzędzi, możliwości itp. a sam proces pozycjonowania przychodzi im dużo łatwiej niż nam.

Czas i komfort

Jeśli zastanawiamy się, czy warto zlecić pozycjonowanie agencji seo, warto zrobić to również ze względu na czas i komfort. Zlecając prace i płacąc za usługę, nie musimy przejmować się żadnymi innymi kwestiami. Nie musimy poświęcać na to zadanie własnego czasu oraz zaprzątać sobie tym procesem myśli. Jest to bardzo komfortowe, gdyż przy każdym pozycjonowaniu musimy zmierzyć się z nieprzewidzianymi problemami, wyszukiwaniem rozwiązań, dużym nakładem pracy czy koniecznością poświęcenia większej ilości czasu na to zadanie aniżeli pierwotnie zakładaliśmy. Zlecając pozycjonowanie, unikniemy wielu problemów oraz będziemy mogli skupić się na innych czynnościach, które wykonujemy. W razie uszkodzenia witryny będziemy musieli również zmierzyć się dodatkowymi problemami. Zlecając pozycjonowanie witryny, zadowalający nas wynik uzyskamy możliwe jak najszybciej, zachowując przy tym wysoki komfort.

Kwestie finansowe

Pozycjonowanie stron internetowych to również, a może przede wszystkim kwestie finansowe. Z pewnością każda osoba zlecająca takie prace liczy i kalkuluje koszty oraz podejmuje decyzje w oparciu o ten element. Ogólnie przy pozycjonowaniu witryn samodzielnie nie będziemy musieli płacić pieniędzy, ale korzyści, jakie osiągniemy, zlecając pracę są dużo większe niż oszczędność gotówki. W zamian za określoną sumę otrzymamy wiele korzyści, których sami przeważnie osiągnęlibyśmy. Na rynku działa wiele firm i agencji seo oferujących pozycjonowanie witryny internetowej. Oferują one różny zakres prac oraz różne ceny i stawki — a nawet systemy rozliczania się np. za wynik, abonamentowy czy hybrydę. Wyszukując odpowiednie agencje i oferty, będziemy mogli liczyć na atrakcyjne ceny pozycjonowania. Dzięki temu będziemy mogli też wybrać odpowiednie pakiety dostosowane do naszej sytuacji finansowej, nawet jeśli posiadamy bardzo skromny budżet.

Łatwość zlecenia usługi

Ostatnim powodem, dla którego warto zlecić pozycjonowanie witryny internetowej agencji seo, a nie robić tego samodzielnie jest łatwość w zlecaniu takiego pozycjonowania. Samodzielnie nie musimy znać się na SEO czy IT a musimy być jedynie właścicielem witryny. Zlecenie odbywa się poprzez nawiązanie kontaktu oraz udzielenie informacji agencji. W następnych krokach zajmie się ona już całkowicie samodzielnie witryną i nie będziemy musieli angażować się w prace przy pozycjonowaniu strony, jeśli tego nie będziemy chcieli. Zlecić pozycjonowanie witryny internetowej agencji seo może również każda osoba. Możemy być zarówno osobami prywatnymi, firmami czy dużymi markami. Bardzo często agencje seo oferują swoim klientom inne pokrewne usługi w postaci np. copywritingu, content marketingu czy prowadzenia kampanii reklamowych i pozyskiwania ruchu na witrynę. Dzięki temu w jednym miejscu będziemy mogli kompleksowo zlecić wszystkie prace i zaoszczędzimy wiele czasu. Pozycjonować możemy również każdy typ witryny niezależnie od tego, czy jest to strona firmowa, blog czy sklep internetowy, o co obawia się wiele osób, a co jest zupełnie niepotrzebną obawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *